Vrijedna donacija Grada Osijeka za Vodotoranj
{gallery}2016/07/14/04{/gallery} Gradonačelnika Grada Vukovara Ivana Penavu u Osijeku je u gradskoj upravi primio gradonačelnik Ivica Vrkić povodom donacije Grada Osijeka za obnovu Vukovarskog Vodotornja. Radi se o iznosu od 150 tisuća kuna.
Osječko Gradsko vijeće jednoglasno je odlučilo donirati novac koji je već uplaćen na vukovarski gradski račun.
Gradonačelnik Vrkić rekao je kako tako želi podržati ideju izgradnje vukovarskog Vodotornja, kao simbola otpora srpskoj okupaciji, te da je uzbuđen jer je imao priliku i čast biti prvim Hrvatom u Vukovaru tijekom mirne reintegracije hrvatskoga Podunavlja.
Vukovarski gradonačelnik Ivan Penava istaknuo je da Vrkićevu ulogu u mirnoj reintegraciji ne treba posebno naglašavati, jer o tome dovoljno govori i činjenica što ga je Gradsko vijeće Vukovara imenovalo počasnim građaninom. Dodao je kako građani oba grada dijele simboliku u vidu otpora velikosrpskoj agresiji 1991. te da su se Vukovarci na Osijek uvijek "oslanjali kao na velikog brata".
Fotografije - Vlado Kos
- Odluka o odobravanju bespovratne potpore u poljoprivredi na području grada Vukovara u 2025. godini
- Natječaj za popunu radnog mjesta: Voditelj računovodstva u školi 1; na neodređeno, nepuno r.v.
- JAVNI POZIV za davanje u zakup poslovnih prostora u Poslovno-inovacijskom centru BIC Vukovar
- Natječaj za prodaju i sufinanciranje kupoprodajne cijene građevinskog zemljišta mladim obiteljima
- Natječaj za popunu radnog mjesta učitelja/ice