UDRUGA TJELESNIH INVALIDA TOMS I OVE GODINE DONIRA VUKOVARSKE OBITELJI
Naime, prodajom svijeća kroz osnovne i srednje škole s područja djelovanja udruga prikupljaju se financijska sredstva za obitelji socijalno ugroženog statusa ili djecom s invaliditetom te se potiče vrijednost sjećanja na Vukovar i žrtve Vukovara.
Tim povodom u gradskoj vijećnici zamjenik gradonačelnika Filip Sušac, pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Vukovara Josip Paloš te stručni suradnik za socijalnu skrb Dalibor Žigić ugostili su predsjednika Udruge tjelesnih invalida TOMS Ivicu Bašića, a ujedno je potpisan i Ugovor o donaciji s dvije vukovarske obitelji, Radošević i Domić.
Ovom prilikom zamjenik gradonačelnika Filip Sušac zahvalio je predstavnicima udruga čija ljudska dobrota iz godine u godinu pokazuje kako Vukovar i njegovi građani imaju istinske prijatelje te je istaknuo kako je Grad Vukovar za svoj socijalni program u 2023. godini namijenio 1,8 milijuna eura.
"Godine više ne brojimo, bitno nam je učiniti dobra djela za Vukovar i njegove građane.", dao je zaključiti predsjednik Udruge tjelesnih invalida TOMS Ivica Bašić.
U sklopu akcije financiraju se dvije vukovarske obitelji u potrebi kroz godinu dana, mjesečno po 1.000,00 kuna, odnosno 132,72 eura. Predstavnici udruga su prilikom dolaska u Vukovar dvije vukovarske obitelji opremile i poklon paketima higijenskih potrepština i namirnica u iznosu 250 eura, a ovom prilikom istaknuli su nadu u nastavak akcije i narednih godina.
- Natječaj za prodaju i sufinanciranje kupoprodajne cijene građevinskog zemljišta mladim obiteljima
- NATJEČAJ za prodaju nekretnina na temelju javnog prikupljanja ponuda
- Oglas za prijam u službu na radno mjesto viši stručni suradnik za obavljanje upravnih poslova prostornog uređenja i gradnje
- Natječaj za prijam u radni odnos - Vatrogasac - 3 (tri) izvršitelja/izvršiteljice na neodređeno vrijeme
- Odluka o zatvaranju Javnog poziva za dodjelu bespovratnih potpora projektima zadruga koje doprinose unapređenju kvalitete proizvoda, proizvodnih procesa i plasmana proizvoda na nova tržišta