Ovog je vikenda u Starim Mikanovcima održano Pojedinačno kadetsko i juniorsko prvenstvo u šahu ŠZŽI - Prvenstvo Istok za 2024. godinu na kojem je, među 192 natjecatelja, nastupilo i 17 članova Šahovskog kluba Codeasy Vukovar, i to: Petar Marušić, Davor Padežanin, Filip Ardalić, Roman Holub, Josip Prepunić, Jakov Grgić, Ladislava Knežević, Sergej Bogdan, Sara Andrić,Noa Đuričić, Tia Kajinić, Nikola Konjević, Eva Maltašić, Dunja Uzelac, Duje Mandarić, Borna Radić i Petar Kovač i odakle su se vratili s čak 8 medalja i tri pehara.

Natjecanje se održavalo kroz sedam kola za kategoriju U12, odnosno šest kola za kategorije U16 i U20 te su nakon dva dana cjelodnevne igre u tempu 30 min + 30 sek nadoknade za svaki odigrani potez ( U12) te 60 +30 sekundi nadoknade ( U16 i U20) rezultati naših članova sljedeći:

Davor Padežanin osvojio je 2.mjesto i srebrnu medalju u kategoriji kadeta U10.
Dunja Uzelac osvojila je 1.mjesto u kategoriji kadetkinja U14 te 1.mjesto i pehar u ukupnom poretku kadetkinja U16.
Eva Maltašić osvojila je 3.mjesto i brončanu medalju u kategoriji kadetkinja U14.
Nikola Konjević osvojio je 1.mjesto u kategoriji kadeta U16 te 1.mjesto i pehar u ukupnom poretku u toj kategoriji.
Borna Radić osvojio je 2.mjesto i srebrnu medalju u kategoriji U16 te 3.mjesto u ukupnom poretku u toj kategoriji.
Duje Mandarić osvojio je 1.mjesto u kategoriji kadeta U14 i 2.mjesto u ukupnom poretku u kategoriji U16.
Petar Kovač osvojio je 1.mjesto u kategoriji juniora U18 i 1. mjesto i pehar u kategoriji U20.
Ladislava Knežević osvojila je 2.mjesto u kategoriji juniorki U20.


Ostali naši članovi ostvarili su sljedeće rezultate: Roman Holub 3 boda, Josip Prepunić 3 boda, Sara Andrić 2,5 boda, Tia Kajinić 1 bod, Petar Marušić 4,5 boda, Sergej Bogdan 4,5 boda, Jakov Grgić 3 boda, Filip Ardalić 2,5 boda te Noa Đuričić 2 boda.

Čestitamo svim osvajačima medalja kao i svim drugim našim članovima koji su dva dana hrabro i sportski igrali s najboljim mladim šahisticama i šahistima iz regije Istok, a koja obuhvaća pet županija (Brodsko-posavsku, Osječko-baranjsku, Požeško-slavonsku, Virovitičko- podravsku i Vukovarsko-srijemsku) te se kući vratili bogatiji za puno novih iskustava. Ovaj turnir bio je poseban i za Filipa Ardalića kojemu je ovo prvi turnir kao i za našeg najmlađeg člana Nou Đuričića kojemu je ovo drugi turnir,a prvi kadetski te za Jakova Grgića kojemu je ovo drugi kadetski turnir.