Tijekom 12. i 13. ožujka 2022. održano je 11. Državno prvenstvo u powerliftingu i bench pressu u Virovitici na kojem su sudjelovali i predstavnici Powerlifting kluba Adamas iz Vukovara.

Prvi dan natjecanja nastupile su članice Adamasa u ženskoj konkurenciji u powerliftingu.

U kategoriji kadetkinja do 69 kg debitirala je Paola Lozančić osvojivši 1. mjesto u kategoriji te brončani pehar u apsolutnom poretku kadetkinja sa čučnjem od 87.5 kg, bench pressom od 42.5 kg i deadliftom od 100 kg (total: 230 kg). U samo dva mjeseca priprema odradila je odličan rezultat.

U kategoriji juniorki do 57 kg na svojem drugom nastupu za klub Andrijana Kampić je osvojila 2. mjesto u kategoriji sa čučnjem od 77.5 kg, bench pressom od 37.5 kg i deadliftom od 102.5 kg (total: 217.5 kg). ˝Liftovi˝ su bili jači nego na prošlom natjecanju, posebno na deadliftu.

U kategoriji juniorki do 69 kg debitirala je Tijana Đuričić osvojivši 2. mjesto sa čučnjem od 100 kg, bench pressom od 45 kg i deadliftom od 100 kg (total: 245 kg). Uz redovne obveze u sklopu pohađanja Policijske akademije u Zagrebu uspjela je odraditi pripreme u nezahvalnim uvjetima i ostvarila je odličan rezultat sa prostorom i za puno veće brojke.

U kategoriji Master 3 do 69 kg nastupila je Zdenka Štimac osvojivši 1. mjesto i zlatni pehar u kategoriji sa čučnjem od 65 kg, bench pressom od 32.5 kg i deadliftom od 95 kg (total: 192.5 kg). Sa 63 godine na leđima može biti uzor i mnogo mlađoj populaciji vježbača i sportaša.

Drugi dan natjecanja su nastupili članovi Adamasa u muškoj konkurenciji u powerliftingu i bench pressu.

U vrlo jakoj kategoriji juniora do 83 kg debitirao je Miloš Mrmoš koji je osvojio 13. mjesto sa čučnjem od 160 kg, bench pressom od 107.5 kg i deadliftom od 200 kg (total: 467.5 kg). Svoje prvo natjecanje je odradio maksimalno korektno sa nešto prostora i za veće brojke u odnosu na ove postignute.

U isto tako jakoj konkurenciji kategorije seniora do 93 kg nastupio je Nemanja Živanović osvojivši 5. mjesto sa čučnjem od 205 kg, bench pressom od 102.5 kg i deadliftom od 207.5 kg (total: 515 kg). Nemanja je osvojio i 2. mjesto u čučnju u svojoj kategoriji. Također pohađa Policijsku akademiju u Zagrebu i trenirao je u nezahvalnim uvjetima no uspio je realizirati veće brojke nego na prethodnom natjecanju.

U kategoriji juniora do 105 kg nastupio je Nikola Popović osvojivši 2. mjesto sa čučnjem od 150 kg, bench pressom od 85 kg i deadliftom od 190 kg (total: 425 kg). Vodio je tešku borbu za upad u težinsku kategoriju pa ˝liftovi˝ nisu išli posve po planu. Na prošlom je natjecanju u prosincu 2021. nastupio u višoj težinskoj kategoriji (do 120 kg) pa je svakako imao velik izazov pred sobom tijekom priprema.

U bench pressu je u kategoriji juniora do 83 kg nastupio Luka Crnomarić osvojivši 4. mjesto u jakoj konkurenciji sa bench pressom od 117.5 kg. Velik je potencijal za bench press pa očekujemo od njega i puno veće brojke i plasmane u budućnosti.

U kategoriji Master 2 do 93 kg nastupio je već klupski veteran Zoran Lovrić osvojivši 1. mjesto i srebrni pehar u kategoriji sa bench pressom od 150 kg. Malo je nedostajalo da podigne i 155 kg što bi mu bilo dovoljno za zlatni pehar u apsolutnom poretku.

Na natjecanju je i svoje dužnosti nacionalnog suca vršio predsjednik i trener kluba Željko Đitko.

Ovim putem Powerlifting klub Adamas zahvaljuje Hrvatskom Powerlifting Savezu na vrhunskoj organizaciji te Gradu Vukovaru na financijskoj potpori našem klubu za sudjelovanje na ovom natjecanju.