{gallery}2015/09/07/03{/gallery} HERMANA DERVMIČEK I ZDENKO PROKOP POSTAVILI NOVE REKORDE OSVOJENO 26 ODLIČJA , 9 ZLATA, 13 SREBRA i 4 BRONCE

Ovogodišnje Prvenstvo Hrvatske za juniore u obje spolne konkurencije, održano je u 4.i 5. rujna 2015. u Splitu u organizaciji KDU „Matadura-Split". Na ovom natjecanju nastupili si najbolji mladi dizači utega do 20 godina starosti a dominantnu ulogu imale su dizačice KDU „Vukovar", koje su obranile titulu ekipnih prvakinja Hrvatske za ovaj uzrast, osvojenu prošle godine u Vukovaru. Da bi se došlo do titule ekipnog Prvaka Hrvatske, potrebno je bilo osvojiti što više pojedinačnih titula, osvojiti brojna odličja i postaviti nove državne rekorde. Vukovarke su u svemu tome uspjele i zasluženo osvojile titulu pobjednika. Od 7 postojećih težinskih kategorija, osvojene su 3 titule pobjednika a pošto su se odličja dijelila u sve tri dizačke discipline (trzaj izbačaj i biatlon), Vukovarkama je pripalo 9 zlatnih odličja. Titule pojedinačnih Prvaka Hrvatske su osvojile : Melani Cetina do 48 kg. (31+32=63 kg.), Lucija Gračanin do 53 kg. (38+48 =86 kg.) i Hermana Dermiček do 63 kg. (51+60=111 kg.) Druga mjesta i jedanaest srebrenih odličja je pripalo, po tri Željki Miljković do 44 kg. (18+24=42 kg.), Velini Galović do 63 kg. (40+55=95 kg.), Ani Crnjac +75 kg. (38+51=89kg), dok je dva srebra osvojila Tea Stojšić do 53 kg. (33+47 kg.) a tri bronce su pripale Loreni Matin do 75 kg. (35+50=85 kg) . U muškoj konkurenciji, Zdenko Prokop je osvojio dva srebra i broncu u kategoriji do 69 kg. (63+80=143 kg.). Novih 6 državnih rekorda postavila je Hermana Dermiček sa 50 i 51 kg. u trzaju a rekordi su za uzrast „U15", „U17" i „U20", dok je Zdenko Prokop postavio nove rekorde u trzaju sa 63 kg. i u biatlonu sa 143 kg. za uzrast „U15". Osim pokala za najuspješnije ekipe, osvajani su i pokali za najuspješnije pojedince (bodovanjem odnosa podignute i tjelesne težine), te su još dva pokala stigla u Vukovar a osvojile su ih Željka Miljković i Hermana Dermiček. Čestitamo natjecateljima KDU „Vukovar", kao i njihovim trenerima, na ostvarenom novom uspjehu.